Haber

Plastik Kirliliğine Karşı Farkındalık Yaratma Projesi Antalya’da Devam Ediyor

Antalya’da deniz ve kıyılardaki plastik kirliliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Plastiksiz Kıyılar, Plastiksiz Sular” projesi devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türk Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) ve Ekolojik Araştırmalar Derneği (EKAD) iş birliğinde Serik’in Boğazkent semtindeki halk plajında ​​Serik Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen projeye Türkiye’den ve yurtdışından 30 istekli genç katıldı. semt.

Kıyılarda ve denizlerde plastik kirliliğine karşı bilinçlendirme çalışmalarının yürütüldüğü projede, gençlerin katılımıyla anket, stant, yarış, resim yapma gibi bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

Projenin gazetecilere açıklamalarda bulunan Ekolojik Araştırmalar Derneği proje Koordinatörü Deniz Candaş, amaçlarının plastik kirliliğine karşı farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

Çöplerin büyük çoğunluğunun plastikten yapıldığını belirten Candaş, “Bunların en göze çarpanı sigara izmaritleri. Dün sahilde bir günlük çalışmalarımızda yaklaşık 28 litre sigara izmariti topladık. Bugün de toplamaya devam ediyoruz. .Burası mavi bayraklı bir plaj.Sorumluları tarafından her gün temizliği yapılan bir plaj.” dedi.

Candaş, proje kapsamında 2 gün boyunca istekli 30 gence çevre bilinci, çevre eğitimi, mavi bayrak, Avrupa Ajansı deniz çöpü izleme programı hakkında eğitim verdiklerini vurguladı.

cavdarhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu