Haber

Öküz öldü, katılım sona erdi! PKK’nın adını anmaktan çekinen CHP Özel’den sert dönüş!

Türkiye tarihi bir seçim sürecini geride bırakırken, seçimlerde yenilen muhalefet paydaşları arasında çözülme sürüyor. Seçim sürecinde HDP ile bilinmeyen bir ortakken, Şırnak’ta düzenlenen operasyonlarda şehitler için taziyelerinde PKK’nın adını anmaktan çekinen CHP Küme Lideri Özgür Özel’den sert bir dönüş geldi.

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN KESİK CEVAP

CHP Grup Başkanı Özel, seçimin ardından geçtiğimiz günlerde Siirt’te düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan için taziyelerini paylaştı. “PKK terör örgütü”ifadesini kullandı.

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Siirt’te ‘PKK terör örgütü’Düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum.Özel, 16 Mayıs’ta Şırnak’ta düzenlenen operasyonlarda şehit olan askerlerle ilgili yaptığı paylaşımda PKK’nın adını söylemekten çekindi. Özel olarak paylaşılıyorsa, “Şırnak’ta düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma personelimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sağlık, yaralı güvenlik korucumuz ve jandarma personelimize acil şifalar diliyorum.”dedi.

KAYNAK: HABER7

haberfinike.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu