Haber

Mesudiye Mahallesi 44 Araçlık Otopark Kazandı

İnegöl Belediyesi, Mesudiye Mahallesi Sevgi Sokak’ta 14 ağacın bulunduğu yeşil alana 12 ağaç daha eklemek ve çevresini 44 araçlık otopark olarak düzenlemek için çalışma başlattı.

İnegöl Belediyesi, araç yoğunluğunun her geçen gün arttığı kentte uygun olan tüm alanlarda yeni otoparklar oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Mesudiye Mahallesi Sevgi Sokak’ta 14 ağacın bulunduğu yeşil alanın yeni ağaçlar eklenerek koruya dönüştürülmesi ve çevresinin otopark olarak düzenlenmesi için çalışma başlatıldı.

Projede mevcut yeşil alanlar ve ağaçlar İnegöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından koruma altına alınıyor ve ilave 12 adet yetişkin ağaç dikilerek toplam 26 ağaç ile mahalleye nefes aldıracak bir alan oluşturuluyor. Otopark ve kaldırım bölümünde görselliği ön plana çıkarmak için renkli parke taşları uygulanmış ve koru çevresinde 44 araçlık otopark oluşturulmuştur. Toplam 1300 m2 alan üzerine projelendirilen proje kapsamında; 300 m2 yeşil alan, 1000 m2 sert zemin alanı ve 44 araçlık otoparkı bulunmaktadır.

BAŞKAN TABAN İŞLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Başkanı Alper Taban, beraberindeki heyet ile birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Burada bir açıklama yapan Lider Taban, “İlimiz hem nüfus hem de araç sayısı olarak artmaya devam ediyor. Planlarımızda yeşil alan, otopark ve park olarak ayrılan alanları da rehabilite etmeye devam ediyoruz. Bugün Mesudiye Mahallesi Sevgi Caddesindeyiz. Burada daha önce yeşil alan ve ağaçlandırma çalışması yapılmıştı. Bunun dışında muhtarımız ve vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine arkadaşlarımız hızla mevcut ağaçları koruyarak 12 ağaç dikerek 26 ağaçlık koru ve çevresine otopark oluşturmak için çalışmalara başladı. Yeşil alanı koruyup büyütürken aynı zamanda bölgede ikamet eden vatandaşlarımızın araçlarını daha güvenli alanlara park edebilmeleri için 44 araçlık otopark oluşturuyoruz. 1300 m2’lik alanda ağaçların ortası dahil olmak üzere en uygun şekilde oluşturulacak sadık park alanları oluşturarak otoparka çeviriyoruz. Çalışmaların başta mahalle sakinlerimiz olmak üzere şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-cemisgezek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu